2024 Congress Winners

2024 Honour Board - Congress Events where mostly NSBC Members who have done well

Event

Date

Club

Links

Ven

T

Grade

Winning Club members

Trumps - Easter Swiss Pairs

29-Mar

Trump

Results

F2F

10

Open

Michael Courtney & Andrew Schwartz

CCBC - Swiss Teams

24-Mar

CCBC

Results

F2F

24

Open

Wendy Mitchell, Henrietta Hohnen, Shris Hanan. Christine Hadaway

CCBC - Swiss Pairs

23-Mar

CCBC

Results

F2F

12

Open

Mark & Julie Guthrie

Metro NorthInterclub Pairs

17-Mar

Pen

Results

Pen

19

All

North Shore Bridge Club

Wellington Congress teams

10-Mar

Well

Results

Well

13

Open

Michelle Tredinnick, Manda Labuschagne, Peter perry, Jane North

NSW ITS Open Team Selection

9-10 Mar

BNSW

Results

SBC

7

Open

Dagmar Neumann, Maurits Van Der Vlugt, Tony Nunn, Paul Dally,  Liam Milne, James Coutts

NSBC "Pauline Evans Swiss Pairs Congress

10-Mar

NSBC

Results

EL

17

Open

Steven Bock & Kevin Davies

Restr

Maris Taylor & Yvonne Edwards

BNSW - Open ITS Selection Qual

26-Feb

BNSW

Results

RB

22

Open

Liz Adams & Peter Gill

Gold Coast - <1500 Teams 

22-Feb

QBA ABF

Results

GC

56

<1500

Jeanette Abrams, Derik Maltz, Margaret Gidley-Baird, Peter Robinson

Gold Coast - Bobby Richman Intermmediate Quals

18-Feb

GC

59

Inter

Kathy Clift - Malcolm Clift

NSBC Online Swiss Pairs Congress

11-Feb

NSBC

Results

RB

14

Open

Judy Marks & Julianne Rocks

Results

4

Restr

Terry Dunne & Christine Hanley

NSBC Aust Day Weekend Swiss Pairs Congress

28-Jan

NSBC

Results

RB

18

Open

Patrick Jiang & Hui Li

Results

4

Restr

Terry Dunne & Christine Hanley

Canberra NOT Runners Up

21-Jan

BFACT  ABF

Results

Rex

76

Open

Sophie Ashton - David Beauchamp - Maurits Van Der Vlugt - Andrew Spooner - Matt Mullamphy

Canberra - <750 MP Swiss Teams

17-Jan

Rex

23

Restr

Jake Andrew, Catherine Chaffey, Shane & Sonia Palfreyman

Canberra - Fixed Income Swiss Pairs

12-Jan

Rex

30

Open

Michael Prescott & Marlene Watts

Canberra - Seniors - Qual for Australian Senoirs Representative Playoff

11-Jan

Rex

24

Open

Liz Adams & Peter Gill, Mathew Vadas & Andrew Mill 

Canberra - Women  - Qual for Australian Senoirs Representative Playoff

11-Jan

Rex

24

Open

Susan Humphries - Jessica Brake - Sue Lusk - Viv Wood - Paula McLeish - Pele Rankin 

Sally Clarke - DI Coats - Jan Clarke - Chris Williams

Canberra - Chris Diment Swiss Pairs

10-Jan

Rex

16

Open

David Hudson & Shane Harrison

NSBC Summer Teams Congress

7-Jan

NSBC

Results

RB

18

Open

Peter Cox, Ron Speiser, Michael Wilkinson, Shane Harrison